تبدیل فوم پلی استایرن انبساطی (EPS) به فیلتر آب!

آب

راه‌های مختفی برای بازیافت و استفاده مجدد فوم وجود دارد اما تیمی از دانش‌آموزان دانش‌آموز از اوهایو ممکن است بهترین روش را کشف کرده باشند: بازیافت فوم پلی‌استایرن در فیلترهای آب. ممکن است شبیه یک داستان علمی تخیلی به نظر برسد، اما این تیم متشکل از سه دانش‌آموز کلاس هشتمی، فرآیندی را برای تبدیل فوم پلی استایرن به کربن فعال، عنصر کلیدی در اکثر فیلترهای آب، توسعه دادند. در نمایشگاه علمی گوگل، آنها برنده جایزه مبتکر علمی آمریکایی شدند – و آنها روند ثبت اختراع ایده خود را آغاز کرده اند.

ماجرا از اینجا شروع شد که وقتی خانواده لوک کلی برای سفر به آمریکای مرکزی رفتند، او از دیدن پلی استایرن که در سواحل پر شده بود ناامید شد. پس از بازگشت و به اشتراک گذاشتن تجربه با هم تیمی هایش، جولیا بری و اشتون کوفر، آنها تصمیم گرفتند کاری در این زمینه انجام دهند.

آنها با تجزیه و تحلیل فوم پلی استایرن شروع کردند و متوجه شدند که از بیش از ۹۲ درصد کربن تشکیل شده است.

 

 آنها فرض کردند که می توانند آن را به کربن فعال تبدیل کنند، که سپس می تواند برای فیلتر کردن آب استفاده شود. با وجود یک بحران جهانی آب که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تهدید می‌کند، این اختراع می‌تواند به حل دو مشکل جهانی با کاهش ضایعات و تولید فیلترهای آب ارزان کمک کند. 

همانطور که کوفر در گفتگوی TED توضیح می‌دهد، تیم با شکست‌های زیادی مواجه شد: «می‌دانستیم که اگر موفق باشیم، به محیط‌زیست کمک می‌کنیم و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل می‌کنیم. بنابراین ما به تلاش و شکست و تلاش و شکست ادامه دادیم. ما خیلی آماده بودیم که تسلیم شویم. اما بعد این اتفاق افتاد.»

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.