پلاستوفوم بسته بندی (یونولیت بسته بندی)

راهکاری برای سازندگان کالا

قبل از اینکه به اهمیت استفاده از پلاستوفوم بسته بندی(یونولیت بسته بندی) بپردازیم باید به این موضوع اشاره کنیم که خاصیت ضربه پذیری و استحکام پلاستوفوم همچنین عایق بودن در برابر رطوبت باعث می‌شود تا از این ماده جهت بسته بندی در صنایع مختلف استفاده شود.

تقریباً تمام تولید کنندگان کالا و لوازم خانگی در تلاش هستند تا محصولاتشان از زمان تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده طی فرآیند جابجایی و یا انبارداری از هرگونه آسیب فیزیکی در امان باشند. 

بنابراین اگر شما سازنده کالا و محصول خود و یا قطعاتی از محصول نهایی شرکت دیگری هستید، پلاستوفوم‌ بسته‌ بندی (یونولیت بسته بندی) ما که به صورت سفارشی و متناسب با محصول شما تولید می‌شود از کالای شما در برابر ضربه محافظت خواهد کرد. ما برای محافظت از کالای خاص شما پلاستوفومی را طراحی و تولید می‌کنیم تا بالاترین سازگاری را با کالای شما داشته باشد.

پلاستوفوم بسته بندی یا به عبارت عامیانه یونولیت بسته بندی برحسب شکل و اندازه کالا می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که در ادامه انواع آن را بررسی خواهیم کرد.

پلاستوفوم بسته بندی قالبی (سفارشی)

در این نوع از فوم‌های بسته بندی، برحسب شکل و اندازه کالا، قالب فوم طراحی و ساخته می‌شود.معمولاً پلاستوفوم‌های بسته بندی قالبی به شکل‌های کامل (شکل سمت چپ)، گوشه (شکل وسط) و دو طرف (شکل سمت راست) تولید می‌شوند.

نمونه پلاستوفوم بسته بندی دوطرف

نمونه پلاستوفوم بسته بندی گوشه

یونولیت بسته بندی و محافظ کالا

نمونه پلاستوفوم بسته بندی کامل

پلاستوفوم بسته بندی ورقی

در این نوع از فوم‌های بسته بندی نیازی به طراحی و ساخت قالب نیست و ورق فوم در ابعاد و دانسیته مورد نیاز مشتری برش خورده و آماده می‌شود.در شکل زیر به نمونه‌ای از این نوع فوم‌ بسته بندی اشاره شده است.