پلاستوفوم در تشک

پلاستوفوم در تشک

امروزه در بازار تشک ها در مدل های مختلفی تولید می شوند. در هر کدام از آن‌ها یک نوع ماده استفاده شده است. پلاستوفوم یکی از موادی است که احتمالا زیاد با آن رو به رو خواهید شد.

پلاستوفوم در تشک یکی از پرکاربردترین فوم‌هایی است که در ساخت لایه راحتی تشک از آن استفاده می‌شود. اکثر شرکت‌ ها از این متریال در تشک خود استفاده می‌کنند. یکی دیگر از محصولات کاربردی پلاستوفوم ، یخدان یونولیتی می باشد.

در این مقاله به بررسی پلاستوفوم در تشک می پردازیم.

پلاستوفوم در تشک چیست؟

تشک های طبی فنر ندارند و جنس آن ها از  فوم ، یونولیت یا اسفنج فشرده می باشد . یکی از کاربردهای جدید پلاستوفوم که طی سال های اخیر مورد توجه تولید کنندگان داخلی قرار گرفته است، استفاده از ورق های ضخیم یونولیت در ساخت تشک های طبی می باشد.

این نوع از تشک ها معمولا سفت هستند و عمر بیشتری نسبت به سایر تشک ها دارند.پلاستوفوم باعث می شود که تشک نرم و انعطاف پذیر شود، به این شکل که نواحی سنگین مانند شانه و باسن را حمایت می کند. به عبارتی دیگر وجود پلاستوفوم در تشک باعث می شود که در زمان خواب فشار وارده بر بدن کاهش یابد و فرد در زمان خواب احساس راحتی داشته باشد.

درجه بندی پلاستوفوم در تشک

پلاستوفوم‌ در تشک سه درجه دارد و در این سه درجه عرضه می‌شود. هرکدام از آن ها دوام مختلفی دارد که آن ‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. برخی از نکات هستند که باید در هنگام انتخاب پلاستوفوم در تشک به آن‌ ها دقت کرد. این موارد عبارت هستند از:

  • درجه‌های پایین‌تر جهش و دوام کمتری دارند.
  • درجه نرمی یا سفتی پلاستو فوم نشان دهنده کیفیت آن نیست.
  • چگالی هر نوع پلاستو فومی باید بررسی شود تا از کیفیت و دوام آن اطمینان پیدا کرد.

مدل‌های معمولی

در تشک‌ های ارزان قیمت از مدل های معمولی استفاده می‌شود. چگالی این مواد کمتر از۱٫۵است. برای انتخاب پلاستوفوم معمولی به این نکته توجه کنید که این نوع پلاستوفوم‌ ها ساییدگی بیشتری دارند و با سرعت بیشتری تخریب می شوند و سریعتر کیفیت آن‌ ها کاهش می یابد.

این مدل راه حلی بسیار ساده برای برندهایی است که به دنبال کسب در آمد هستند. این شرکت‌ها از این فوم ارزان قیمت استفاده می‌کنند و به عنوان یک محصول گران قیمت آن را به شما می‌فروشند.

فوم‌های تراکم بالا

فوم های تراکم بالا نسبت به مدل های معمولی چگالی بیشتری دارند. این دسته از فوم‌ها چگالی بین ۱٫۵ تا ۱٫۷ دارند.

این مدل از فوم ها از مدل های محبوب در تولید تشک به شمار می روند چراکه تولید پلی فوم‌هایی با چگالی از این بالاتر کمی دشوار است. مزایای این مدل نسبت به مدل‌های معمولی عبارت هستند از:

  • ماندگاری و دوام بیشتر
  • قابل استفاده برای تولید یک لایه ۲ اینچی بر روی تشک
  • بیشترین بازدهی نسبت به کیفیت (این مدل می‌تواند انتخاب بسیار بهتری نسبت به مدل‌های معمولی باشد.)

پلاستوفوم با قابلیت ارتجاعی بالا

با کیفیت‌ترین پلاستوفوم‌ها، پلاستوفوم با قابلیت ارتجاعی بالا هستند. این نوع پلاستوفوم‌ها چگالی بین ۱٫۸ تا ۲٫۵ دارند که همین باعث می‌شود امکان تشخیص آن‌ها نسبت به مدل‌های معمولی و تراکم بالا بسیار راحت‌تر باشد.

در اینجا به یک سری ویژگی‌ها که باعث می‌شود این مدل با مدل‌های دیگر تفاوت داشته باشد اشاره کنیم:

  • پلاستو فوم با قابلیت ارتجاعی بالا، در کمترین حالت ضریب پشتیبانی ۲٫۴ دارد.
  • هر نوع از این مدل فوم، از فرمول شیمیایی مخصوص خود با توجه به ساختار سلولی منحصر به فرد خود استفاده می‌کند تا بیشترین سازگاری را داشته باشد.
  • از این نوع فوم به‌راحتی می‌توان هم در لایه راحتی تشک و هم در لایه پشتیبانی تشک استفاده کرد و نتیجه بسیار خوبی گرفت.
  • و آخرین مورد همان طور که معلوم است، دوام بسیار بیشتر نسبت به دو مدل دیگر است. از بابت کیفیت این نوع پلاستو فوم اطمینان خاطر داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *